۱۳۸٩/٤/٧
اعوجاج!

دوستان می دانند که اهل جنجال نیستم. اما لازم دیدم به ماجرای پیرامون دانشگاه ازاد گوشه چشمی داشته باشم.

اولا من با ورود مجلس به موضوع دانشگاه ازاد مخالف نیستم. و معتقدم آنچه مجلس انجام داد در حیطه اختیارات مجلس هست. در عین اینکه معتقدم مصوبه مجلس با قانون اساسی در تعارض است. و اساسا فلسفه وجودی شورای نگهبان بر سر همین قوانینی است که مجلس دانسته یا نادانسته بر خلاف قانون اساسی تصویب می کند. اما کاری به اینها ندارم.

می خواهم وارد بحثی شوم که این روزها بسیار داغ شده و آن هم موضع گیری جناب دلخوش نماینده شهرستان صومعه سرا است. بعد از این موضع گیری جنجالی صدای آقایان تهران نشین در آمد که آقای دلخوش را از فراکسیون اصولگرایان مجلس اخراج کنید. و اینکه ایشان اصولگرا نیستند. اولا من از این اتفاق نا خرسند نیستم به هر حال اتفاقات اخیر موجب شد که چهره ی بسیاری از آدمها روشن شود و آقای دلخوش یکی از آنهاست. اصولگرایان گیلانی با آقای دلخوش به خوبی آشنا هستند. آقای دلخوش موضع گیری های شفافی در استان ندارد، عملکرد شفافی هم ندارد از دوستان صومعه سرایی تان اگر بپرسید که رفقای آقای دلخوش چه کسانی هستند. به خوبی دستتان می اید که روابط آقای دلخوش در شهرستان با چه طیف گسترده ای است و چه دوستان جالبی و متنوعی! دارند. کاری به این هم ندارم.

این که جناب دلخوش خودش را اصولگرا معرفی می کند برای من همیشه سنگین بوده است.

نگاه کنید وقتی یک نماینده در استان از مسئولین مساله دار و غیر اصولگرا حمایت می کند و اتفاقا نیروهای حزب اللهی استان از جانب وی مورد فشار واقع شوند نشان می دهد که این نماینده فقط یک برچسب اصولگرایی دارد. وقتی نماینده ای تمام هم و غمش حذف چهره های موثر اصولگرای رقیب می شود. این نشان دهنده آن است که نماینده مذکور اصولگرا نیست. وقتی در یک پرونده فساد مالی در یک شهرستان به کرات نام نماینده شهرستان تکرار شود، این مساله یک نیروی اصولگرای هوشمند را هشیار می کند که در اصولگرا خطاب کردن طرف خودش دقت به خرج دهد.

من از اینکه جوانان گیلانی تصمیم گرفتند که در مقابل دفتر اقای دلخوش تجمع کنند بسیار خوشحال شدم اگر چه از پیش به دلایل عدیده میشد حدس زد که چنین تجمعی هرگز رخ نخواهد داد. همان بیانیه هم که در نماز جمعه صومعه سرا قرائت شد خودش حرکت بسیار جالبی است. نمایندگان ما در شهرستان ها موضع گیری هایی می کنند و از برخی افراد حمایت می کنند که اعتراض همه دلسوزان را بلند می کند اما هیچ ساز و کاری برای مقابله با این گونه از موضع گیری های نمایندگان خودمان نداریم. یعنی ما بعد از رای دادن به نمایندگان هیچ گونه ابزاری برای  هدایت و کنترل آدمی که نماینده ماست نداریم. نه جلسات پرسش و پاسخ  و نه دست رسی های مستقیم و نه چیز دیگری. نمایندگان قبل از اینکه نماینده بشوند برای دیدن نیروهای اصولگرا به هر دری می زنند و بعد که نماینده می شوند دیگر خبری از آنها نیست. خود من نسبت به عدم فعالیت نمایندگان رشت و کلا استان حرف های جدی دارم ولی دریغ از یک سایت مناسب و با شخصیت که شما بتوانید ارتباط برقرار کنید. بهترینش شاید همین سایت برادر دلخوش باشد که البته تبلیغات مربوط به فروش مسکن هم تویش هست!

اینها که گفتم به این معنا نیست که دلخوش نماینده فعالی نیست اتفاقا آدم فعالی ست.و با همین فعالیت هم می تواند یک روز طرح وقف دانشگاه آزاد را بیاورد توی صحن مجلس و پس فردا طرح باز پس گیری طرح قبلی را و در هر دو هم پیشتاز و لیدر باشد !

رفقا این جور حرکت کردن، اعوجاج است. در مسیر مستقیم نیست. کج و لوچ است.

دلخوش درست زمانی که صحبت از دوم خردادی بودن در عمل می کرد با اصولگرایان هم لاس می زد.

به هر حال دوست دارم رفقا بنشینند و طرحی بریزند که کمی بشود این روحیه مطالبه گری را در استان ترویج و تقویت کرد. البته بدون افتادن در دام هتاکی و کج دهنی.

عکس فوق را هم گذاشتم اینجا تا رفقا سری به  کاغذهای قدیمی شان بزنند و ببینند دیگر چه چیزهای جالبی می توانند پیدا کنند!؟

حرف بسیار است من فقط یک نکته از هزاران را گفتم.

محسن

[ خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]